W świadku modowym marynarki mniej formalne zwane są po prostu marynarkami sportowymi. To one łączą wygodę, elegancję, styl i dają mężczyźnie poczucie dobrego wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności oraz swobody ruchów.

Marynarka sportowa męska to nie tylko brak ograniczeń i niespotykany szyk, ale także możliwość eleganckiego łączenia chociażby ze spodniami jeansowymi. Codzienna kreacja, która nie traci na wyglądzie i jednocześnie zapewnia dla mężczyzny należytą wygodę – oto marynarka męska XXI wieku.

Nowy trend na sportowe marynarki dla mężczyzn narodził się stosunkowo niedawno. Marynarki w formalnym wydaniu (nieodłączny element garnituru) są istotną częścią kanonu męskiej mody od wielu pokoleń. Sportowe wersje marynarek są pewną nowością, która szturmem zdobywa serca panów na całym świecie. Elegancja połączona z wygodą i możliwością zestawienia z wieloma codziennymi kreacjami, bez obawy, że popełnimy modowe faux pas.

Polscy mężczyźni coraz śmielej sięgają po sportowe marynarki, które można założyć do pracy, na spotkanie czy na zakupy. Gwarancja dobrego wyglądu i swobody ruchów – to największe atuty nieformalnych marynarek. Jednak na tym nie koniec. Jak pokazują sklepy oferujące szeroki wybór tego typu męskiej garderoby, cena również jest po stronie kupujących. Dla przykładu, marka bryza oferuje marynarki już od 119 PLN. Modne kroje, wzory i fasony, łączone z koszulami i jeansami – to nowa polska moda, która doceniają także zagraniczni projektanci.

Dlaczego sportowe marynarki tak szybko zyskują uznanie? Ponieważ kojarzą się z wygodą, wyglądają bardzo schludnie, mówią wiele dobrego o mężczyźnie, który dba o swój wygląd, ale jednocześnie chce czuć się dobrze i wygodnie. Polscy panowie uwielbiają takie połączenia – te słowa można usłyszeć od wielu producentów odzieży z polski i zagranicy. I chociaż sama marynarka to jeszcze nie elegancki ubiór, w połączeniu z mokasynami, koszulami i jeansami stanowi pełen ubiór, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Dla ułatwienia, sklepy z męską odzieżą oferują całe zestawy, w których sportowe marynarki stanowią podstawowy dodatek. Dodatki są dobrane ze sobą pod względem kolorystyki i krojów. Jednak zdaniem wielu projektantów mody, wybór marynarki sportowej jest bardzo bezpieczny, wygodny i niemalże w każdym przypadku trafiony. Marynarki ze względu na swój krój, świetnie połączą się nie tylko z koszulami, ale także zwykłymi t-shirtami. To samo tyczy się spodni.

Wygoda i elegancja – sportowa męska marynarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *