W tym roku w modzie zarówno męskiej, jak i damskiej obserwujemy odejście od eleganckich i oficjalnych krojów na rzecz zabawy modą i łączenia rzeczy pozornie z dwóch różnych światów. Warto zatem dać się ponieść fantazji i przejrzeć swoje szafy, aby znaleźć połączenia, które choć niecodzienne i nieco zaskakujące, ale zdecydowanie interesujące.

 

Pierwszym pomysłem na nietypowe modne połączenia jest wybór rzeczy przywodzących na myśl, dwa skrajne style, bądź będących charakterystycznymi dla odmiennych pór roku, np. ubranie skórzanej ramoneski do tiulowej spódnicy, czy włożenie glanów do letniej, jasnej sukienki. Innym przykładem może być włożenie szpilek do sukienki moro, czy ubranie futra do sukienki w kwiatki, itp.

 

Kolejnym sposobem na stworzenie awangardowej i modnej stylizacji jest zestawienie kolorów, które pozornie nie powinny razem się pojawić, dobieramy jasnoniebieską bluzkę koszulową do jeansów i czerwonego płaszcza, czy łączymy fioletową bluzkę, z czerwonymi materiałowymi spodniami i brązowym, jasnym płaszczem. Ciekawą zabawą z kolorami będzie także włożenie ubrań w tym samym kolorze i dobranie do nich torebki w innym, intensywnym lub oryginalnym kolorze, takie torebki można znaleźć między innymi w – sklep internetowy z galanterią skórzaną.

 

Kolejnym sposobem na stworzenie unikatowej i jedynej w swoim rodzaju stylizacji jest połączenie deseni, które pozornie nie powinny do siebie pasować, na przykład bluzka moro z białą spódnica w kwiaty, albo włożenie bluzki w paski i założenie do tego spódnicy w inne geometryczne wzory.

 

Łączenie materiałów, które pozornie do siebie nie pasują, innymi słowy gdy połączymy koronki ze skóra, futro z satyną czy  wełnę z tiulem. W innych sezonach mogłoby to uchodzić za dziwne i zdecydowanie nie pasujące, wręcz ocierające się o kicz – w tym  sezonie będzie to modna i zachwycająca stylizacja.

 

To zaledwie kilka podpowiedzi i wskazówek na temat tego w jaki sposób można stworzyć modne i unikatowe stylizacje z ubrań, które pozornie do siebie nie pasują, czy aby być precyzyjnym nie pasują do siebie, ale którym ten rok pozwala na mezalians mówiąc, że każde dziwne i nietypowe połączenie jest w modzie mile widziane. Wszystko naturalnie z wyczuciem i smakiem. Jeśli nie mamy pewności, że zestawienie do siebie pasuje, być może lepiej będzie z niego zrezygnować.

 

UWAGA! Pamiętajmy, żeby bawiąc się modą i zestawiające ze sobą różnorodne tkaniny, kolory czy kroje zawsze kierować się poczuciem estetyki, aby nie przesadzić ze zbytnim zmieszaniem stylów co może prowadzić do modowych wpadek!

Moda na nietypowe połączenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *