Na pokazach mody coraz częściej widujemy kreacje noszone na co dzień – wygodne, stylowe, eleganckie i podkreślające sylwetkę. Wszystkie te cechy od pokoleń spełniały marynarki, co zauważyli projektanci mody, przywracając dawny trend noszenia męskich, sportowych marynarek.

Projektanci i producenci odzieży dla mężczyzn potwierdzają – marynarki znów cieszą się powodzeniem. Sięgają po nie nie tylko dojrzali panowie, ale także coraz młodsi odbiorcy. Za ten stan rzeczy odpowiada wiele atutów, które prezentują marynarki. Zacząć możemy od wygody – marynarka męska w nowoczesnym wydaniu jest elastyczna, podkreśla posturę mężczyzny, ale nie opina sylwetki. Materiał, z którego tworzone są marynarki sprawdza się w każdej sytuacji – nawet tych ekstremalnych i bardzo wymagających. Przechodzimy do uniwersalnego wykorzystania marynarek. Wygodne, schludne ubranie do pracy, na wyjście do pubu lub inne przyjęcie? Projektanci oraz stylizatorzy mody jak jeden mąż potwierdzają, że marynarki są strzałem w dziesiątkę i w wielu przypadkach okazują się być ratunkiem przed popełnieniem modowego faux pas. Co więcej, świat mody promuje łączenie elegancji z wygodą, co pokazują ostatnie pokazy mody w Paryżu i Mediolanie. Marynarka świetnie dopasuje się do spodni jeansowych, tak uwielbianych i często noszonych przez mężczyzn na całym świecie.

Niedrogi, elegancki, wygodny ubiór dla każdego mężczyzny – tak w największym skrócie można opisać marynarkę sportową. Producenci modowych dodatków dla panów nie próżnują, wypuszczając na rynek nowe modele, kroje i wzory. Jedno jest pewne – marynarka sportowa męska to dobry wybór dla każdego mężczyzny, który lubi łączyć wygodne i eleganckie stroje. Uniwersalność marynarek połączona z wygodą, sportowym charakterem i możliwością łączenia z wieloma dodatkami sprawia, że panowie coraz częściej doceniają ten wybór, co tłumaczy rosnącą popularność tego rodzaju garderoby.

Zwiększona popularność marynarek, zdaniem wielu marek, tłumaczona może być faktem, że polscy mężczyźni chcą wyglądać coraz lepiej, ale nie chcą tracić na wygodzie oraz luźnym samopoczuciu. Takie połączenie w świecie mody jest trudne do uzyskania, ale na przykładzie marynarek możemy już teraz powiedzieć, że możliwe do osiągnięcia. Dużym atutem marynarek jest ich stosunkowo niska cena. Stereotyp o tym, że garderoba powiązana z garniturem jest droga odszedł w niepamięć. Dziś najwyższej jakości marynarki do użytku codziennego to zaledwie część ceny dawnych marynarek.

Męskie marynarki wracają do kanonu mody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *