Wiele młodych osób zastanawia się, jakie kroki podjąć, aby móc rozpocząć swoją karierę modela lub też modelki. Niektóre osoby od razu kierują swoje kroki do agencji, inni wolą pracować na własną rękę. Dobrze jest mieć taką świadomość, że nie wszyscy modele pracują w ramach agencji i też nie jest to w tym zawodzie wymagane- nawet wśród bardzo znanych postaci ze świata mody znajdziemy przykłady profesjonalistów, którzy nie należą do żadnej z agencji i działają jako freelancerzy. Z drugiej strony, obserwując modelki światowego formatu zaskakujące może być dla nas to, jak wiele z nich jednak mimo wszystko pracuje w ramach agencji, chociaż posiada już sławę i dużą rozpoznawalność. Czy wobec tego agencja modelek jest dobrym pomysłem na start?

Z agencją może być znacznie prościej

Z pewnością, wsparcie takiej agencji jest nieocenione w momencie, kiedy nasza kariera dopiero startuje. Popularne agencje nie tylko szkolą swoich modeli i pomagają się im rozwijać, ale też załatwiają im zlecenia, ciekawe angaże i zatrudniają ich do interesujących projektów. Współpraca z taką agencją daje więc większe możliwości wybicia się i stania się kimś bardziej rozpoznawalnym w branży. Agencja modeli biorąc daną osobę do współpracy bardzo często zamieszcza jej portfolio na swoich stronach internetowych, wykonywane są też takiej osobie profesjonalne zdjęcia, co zwiększa możliwość angażu modela przy ciekawych zleceniach.

Na początku ciężko jest wszystko zrobić samemu

Początki mogą nie być proste. Oczywiście, możemy wszystkim zająć się na własną rękę pracując nad swoim portfolio, pojawiając się na jak największej ilości castingów, pracując nad swoim wyglądem i sposobem poruszania się po wybiegu. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj oznacza to ogrom pracy, którą najczęściej wykonujemy jeszcze nie zarabiając zbyt dużych sum z modelingu. Agencja modeli pobiera od każdego angażu swój procent udziałów za pośrednictwo, ale trzeba przyznać, że wykonuje niejako za modela szereg czynności związanych z poszukiwaniami ciekawych zleceń czy też kwestii związanych z promocją i reklamą modela. Z pewnością, warto więc spróbować swoich sił w agencjach, które nam się podobają i które wydają się nam ciekawe. Można wziąć udział w castingach organizowanych przez agencje do konkretnych zleceń, można też wysłać indywidualne zgłoszenie lub spróbować umówić się na spotkanie. Nie można też zbyt łatwo się zniechęcać- nie zawsze od razu uda się nam podjąć współpracę z wymarzoną agencją.

Kotankt do agencji modelek: http://selective-mgmt.pl/pl/kontakt

Dlaczego warto podjąć współpracę z agencją modeli i modelek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *