Poza tym, że są doskonałym źródłem białka, orzeszki ziemne są również sprawdzonym afrodyzjakiem. Orzeszki ziemne zawierają duże ilości tłuszczów jednonienasyconych, „dobrego” rodzaju tłuszczu, który jest korzystny dla serca i może pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu. Orzeszki ziemne są również dobrym źródłem witaminy E, niacyny, folianów i magnezu. Magnez jest niezbędny dla zdrowia kości i pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Folian jest ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ pomaga zapobiegać wadom wrodzonym u dziecka. Niacyna pomaga w przekształcaniu pożywienia w energię. Wreszcie, witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem. Wszystkie te składniki odżywcze sprawiają, że orzeszki ziemne są zdrową przekąską, która przynosi wiele korzyści.

Orzechy ziemne, znane również jako orzeszki ziemne, wyróżniają się spośród innych orzechów swoimi właściwościami i wartością odżywczą. Pochodzą z Brazylii i zawierają najwięcej białka spośród wszystkich orzechów. Są również bogate w niacynę (witaminę B3).

Orzeszki ziemne są dobrym źródłem białka, witamin (zwłaszcza potasu) i minerałów (zwłaszcza fosforu). Dostarczają również błonnika i tłuszczu. Są szczególnie bogate w polifenole (głównie resweratrol, kwercetynę, kemferol, rutynę i kwas elagowy), tokoferole i flawonoidy; związki te mają zdolność neutralizowania wolnych rodników.

Orzeszki ziemne należą do rodziny roślin strączkowych. To wyjaśnia ich wysoką zawartość białka, która wynosi 25,8 g na 100 g. Arginina, jeden z aminokwasów występujących w orzeszkach ziemnych, wspomaga wzrost mięśni. To dlatego kulturyści często spożywają orzeszki ziemne.

https://www.bioswena.pl/orzechy-arachidowe

Orzechy ziemne – wartości odżywcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *