Chyba każdy z nas zgodzi się z tym, że wyczekiwanie w kolejce do lekarza to nic przyjemnego. Nawet gdy umówiona wizyta jest prywatna i potrzebujemy konsultacji bardziej z zakresu medycyny estetycznej, czy kosmetologii, to nadal musimy liczyć się z koniecznością dojazdu, a następnie oczekiwania na swoją kolej. Z pomocą przychodzą konsultacje online. Ten sposób uzyskania porady specjalisty cieszy się coraz większą popularnością.

 

Z kim możemy się skonsultować online?

Aktualnie najczęściej słyszy się o możliwości skorzystania z konsultacji online z lekarzem specjalistą. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że na odległość skorzystać możemy także z usług kosmetologów, dietetyków, czy też nawet lekarzy medycyny estetycznej.

W jakich problemach pomoże konsultacja online?

Decydując się na konsultację ze specjalistą, musimy mieć świadomość tego, że to tylko konsultacja. Nie możemy oczywiście przeprowadzić zabiegu online ani żadnych podobnych działań. Do kosmetologa możemy zgłosić się w drodze konsultacji online przede wszystkim po to, aby w profesjonalny sposób ocenił on stan naszej skóry. Możemy więc konsultować się w sprawie trądziku, rumienia, suchości skóry i wielu, wielu innych problemów, które mogą zostać ocenione na podstawie zdjęcia, a następnie podczas wideorozmowy.

 

Wspomnieliśmy również, że możliwa jest konsultacja online z lekarzem medycyny estetycznej. W tym przypadku oczywiście niezwykle istotne jest zdjęcie danego obszaru naszego ciała, czy też twarzy, z którym mamy problem. Następnie podczas rozmowy ze specjalistą możemy dowiedzieć się, czy są oraz jakie są możliwości poradzenie sobie z danym defektem.

 

Konsultacja online – jak to działa?

Aby skonsultować się ze specjalistą online, należy wybrać klinikę, która taką możliwość oferuje. Następnie należy zapisać się na wizytę, tak jak robilibyśmy to w normalnej sytuacji. Po dokonaniu wpłaty za konsultację online zostanie wysłany nam specjalny formularz, który musimy wypełnić przed ‘’wizytą’’.Jest to zazwyczaj ankieta, która pozwala specjaliście jeszcze lepiej poznać pacjenta i tym samym dostosować do niego najlepszą formę leczenia/pomocy. Na tym etapie również powinniśmy wykonać i przesłać zdjęcie obszaru, który chcemy skonsultować. Często również możemy zostać poproszeni o nasze wyniki badań.

 

Jak wygląda konsultacja online?

Najczęściej konsultacja odbywa się przy użyciu kamerki internetowej. Jest to najlepszy sposób komunikacji, który stwarza nam w pewnym stopniu warunki takie jak podczas normalnej wizyty. Platforma komunikacji zazwyczaj ustalana jest przez obie strony. Nie ma więc takiej sytuacji, w której klient musi dostosować się do danego specjalisty i pobierać dodatkowe programy. Wystarczy wspólnie zdecydować się na użycie Skype, czy też Messengera, albo jakiejkolwiek innej platformy.

 

Podczas konsultacji online, specjalisty będzie chciał najpewniej przyjrzeć się ‘’na żywo’’ konkretnemu problemowi. Oceni on sytuację i porozmawia z klientem o jego oczekiwaniach. W tym momencie również pacjent dowie się, jakie ma możliwości. Na wizycie może zostać ustalony plan działania wraz z potrzebnymi zabiegami i ich terminem.

 

Konsultacja online – czy warto?

Są takie sytuacje, w których jak najbardziej warto jest skorzystać z możliwości rozmowy ze specjalistą na odległość. Nie musimy tracić swojego czasu na dojazd ani czekać w kolejce. Jeśli osoba, do której się udajemy, może przyjmować innych chorych pacjentów, to minimalizujemy tym samym ryzyko zarażenia się. Konsultacja online to dobry wybór dla każdej osoby, która ceni sobie swój czas i nie boi się innowacyjnych, upraszczających życie rozwiązań.

 

Konsultacje online z lekarzem, kosmetologiem, dietetykiem – jak to działa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *