Wiele osób marzy o tym, aby owłosienie z ich ciała zniknęło bezpowrotnie. Szczególnie w newralgicznych miejscach. Często takie osoby desperacko szukają idealnego sposobu, a gdy ten zawodzi – załamują się. Tak też bywa w przypadku rozpoczęcia przygody z depilacją laserową. Dlaczego zabieg ten często nie spełnia oczekiwań? Oraz czy w ogóle da się osiągnąć po nim efekt na stałe? O tym w dzisiejszym artykule.

Depilacja laserowa – jak działa?

To że laser powoduje znikanie niechcianych włosków z naszego ciała już wiemy. Jednak aby dowiedzieć się, czy skutki depilacji laserowej mogą być natychmiastowe i trwałe należy zrozumieć jak dokładnie działa usuwanie włosów laserem.

Depilacja za pomocą wosku, czy depilatora znacząco różni się od tej, której dokonujemy przy pomocy lasera. Te pierwsze, tradycyjne sposoby, polegają na całkowitym usunięciu cebulki włosa. Natomiast w przypadku lasera chodzi o uszkodzenie tego elementu cebulki, który odpowiedzialny jest za wzrost włosa. Cebulki naszych włosów posiadają w sobie również coś, co nazywamy melaniną. Jest to pigment od którego zależy jaki naturalny kolor włosów posiadamy. Odgrywa on kluczową rolę w procesie depilacji laserowej ponieważ pochłania on wiązkę światła pochodzącą z lasera. Dzięki temu laser jest w stanie dotrzeć do pożądanych komórek macierzystych.

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Nie bez powodu wspomnieliśmy o kluczowym znaczeniu melaniny w procesie usuwania włosków laserem. Nie tylko umożliwia ona laserowi zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa, ale i wpływa na skuteczność tego zabiegu. Niekiedy to właśnie od tego jaki pigment włosa posiadamy, zależy to czy będziemy zadowoleni z efektu końcowego depilacji laserowej.

O co dokładnie chodzi? Skoro ustaliliśmy, że to melanina jest odpowiedzialna za przejęcie wiązki światła lasera, to oczywistym jest fakt, że im jej posiadamy więcej tym lepszy będzie efekt. Wobec tego jeśli jesteśmy posiadaczkami lub posiadaczami włosów w kolorze czarnym lub ciemnym brązowym, to skuteczność depilacji laserowej w naszym wypadku będzie większa niż, gdyby nasze włosy były koloru ciemnego blondu.

Na skuteczność depilacji laserem wpływa nie tylko kolor naszych włosów, ale i skóry. W niej też posiadamy melaninę. To ona jest odpowiedzialna za to, czy jesteśmy biali, czy czarni. Im większa różnica koloru między naszą skórą a owłosieniem, tym laser lepiej zadziała.

Czy dzięki depilacji laserowej problem owłosienia znika na zawsze?

Korzyści płynące z pozbycia się włosów na stałe są ogromne. Oszczędzamy czas, który poświęcalibyśmy na własnoręczne usuwanie włosków. Wiosną i latem, chcąc odsłonić takie partie ciała jak nogi oraz pachy a także chodzić w bikini, czas pozbywania się owłosienia, znacznie się wydłuża. Jednak czy naprawdę istnieje możliwość całkowitego usunięcia niechcianych włosów?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Wszystko zależy od skuteczności lasera oraz od opisanych powyżej predyspozycji. U niektórych osób cały proces usuwania owłosienia laserem będzie trwał dłużej, a u innych krócej. To o czym powinniśmy pamiętać to fakt, że nie da się podczas jednego zabiegu usunąć wszystkich włosów. Różne są bowiem ich fazy wzrostu. Dlatego powinniśmy przygotować się na to, że całkowite usunięcie owłosienia za pomocą depilacji laserowej może wymagać nawet 10 zabiegów. Każdy powinien być wykonywany co około 2 miesiące.

Cierpliwość i stosowanie się do zaleceń specjalisty to klucz do sukcesu. Musimy mieć jednocześnie świadomość, że po każdym zabiegu włosy będą odrastać. Z czasem będzie ich coraz mniej, jednak nadal będą się one pojawiały i nie świadczy do o braku skuteczności depilacji laserowej.

 

Czy depilacja laserowa pozbawia nas owłosienia na zawsze? Poznaj odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące depilacji laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *